A dziś coś, co w zasadzie już było. Ale tak nie do końca. Bo od pewnego czasu Evil już nie tylko pizzą i makaronem stoi. Po wielu próbach, trudnym szkoleniu, testach jakości, w szeregi włoskiej knajpy wkroczył bardzo.. mięsny zawodnik. Czyli wołowe stejki.

DSC_0787

DSC_0792

O samym lokalu było już mówione, toteż wspomnę tylko, że kiedy tylko zdjęto halloweenowe dekoracje, to zrobiło się bardziej elegancko. Do tego przed wejściem wreszcie zawisł podświetlany kaseton, może nie najestetyczniejszy, ale z pewnością lepszy niż banner na ścianie.

Ale my nie o tym. Mięso. Do wyboru antrykot, rostbef, polędwica. Króluje polska wołowina. Choć nie tylko – zdarzają się kąski z Brazylii czy Argentyny – tam to się znają na mięsie. Jeszcze tylko pytanie o stopień wysmażenia, i możemy czekać na upragniony obiad.

DSC_0796

DSC_0808

Czy warto? Tak. Na talerzu wjeżdża porządny kawał krowy. Idealnie obsmażony z zewnątrz, perfekcyjnie różowy w środku. Delikatny i miękki, bardzo soczysty, ale przy tym kruchy, przez co kroiło się go z łatwością. Z wierzchu posypany odrobiną bardzo grubej soli, która dodała znakomitej i intrygującej chrupkości temu daniu. Odrobina czerwonej cebuli i zielonego pieprzu. Żadnych zbędnych dodatków. Proste formy i kształty. Resztę niech powiedzą zdjęcia.

DSC_0821

Dodatki? Pieczone ziemniaki, kartofel jak kartofel. Jakaś sałatka – to dla królików, choć warto tu wspomnieć o oliwkach, bo to nie byle szajs z dyskontu, tylko najlepszy produkt, jaki się tylko da, z pobliskiego sklepu z hiszpańskimi delikatesami.

DSC_0822

Czy ta zmiana wyszła Evilowi na dobre? A jak. Do całkiem niezłej pizzy dołączyła znakomita wołowina. Wprawdzie lokal nie ma atmosfery typowego steakhousa, jest mały i mieści się tylko kilka stołów, ale tak dobre stejki to ciężko dostać. Serio. A szczególnie w takiej rewelacyjnej cenie. Przyjść można i na wielki głód, wtedy zjemy wielkiego i grubego steka, jak na amerykańskich filmach, albo na mniejszy posiłek, prosząc wtedy o odrobinę mniejszą porcję. Albo nie. Mniejsze porcje są bez sensu.

5/5

Cena: od 17zł/100g

Evil Ristorante Italiano | Facebook | www
Al. Wojska Polskiego (przy kinie Pionier)